Działalność medyczna

PORADNIA REHABILITACYJNA - ZAPRASZAMY WE WTORKI I CZWARTKI      * * *      PORADNIA MEDYCYNY PRACY - SZYBKO I TANIO      * * *      SZPITAL W WADOWICACH W I POZIOMIE "SIECI SZPITALI"      * * *      WSZYSTKIE SOBOTY W LIPCU I SIERPNIU LABORATORIUM NIECZYNNE DLA PACJENTÓW AMBULATORYJNYCH      * * *      NOWA LOKALIZACJA ODDZIAŁU WEWNĘTRZNEGO II – PAWILON E II PIĘTRO      * * *      NOWA LOKALIZACJA ODDZIAŁU WEWNĘTRZNEGO I – PAWILON C II PIĘTRO      * * *      NOWA KARETKA DLA SZPITALA      * * *      ODDZIAŁ NOWORODKÓW I WCZEŚNIAKÓW - PAWILON E III PIĘTRO      * * *      ODCINEK POŁOŻNICZY Z BLOKIEM PORODOWYM - PAWILON E III PIĘTRO      * * *      ODCINEK GINEKOLOGICZNY Z IZBĄ PRZYJĘĆ - PAWILON C III PIĘTRO

Oddział Noworodków i Wcześniaków

Oddziałem kierują
 
Ordynator: lek. Urszula Zielińska - specjalista pediatrii, specjalista neonatologii   Pielęgniarka Oddziałowa:
Agnieszka Bednarczyk - specjalista pielęgniarstwa neonatologicznego

 

 

Kontakt

Sekretariat oddziału: 33 87 21 360

Ordynator: 33 87 21 360

Pielęgniarka Oddziałowa: 33 87 21 245

Dyżurka lekarzy: 33 87 21 247

Dyżurka pielęgniarek: 33 87 21 445

  Charakterystyka

 

Opieka nad zdrowymi, donoszonymi noworodkami sprawowana jest w systemie rooming-in (sala matki z dzieckiem). Umożliwia to ciągły kontakt matki z noworodkiem. Matka sama decyduje o ilości karmień. Wykwalifikowany personel medyczny pomaga po narodzinach w przystawianiu noworodka do piersi, udziela praktycznych porad oraz pomaga w przewijaniu dziecka. Kąpiel noworodka odbywa się na sali matki z dzieckiem – daje to pełną możliwość udziału matki w nauce kąpieli jej dziecka.

W obrębie Oddziału działają również sale:

 • Intensywnej Opieki Noworodka,

 • Sala Opieki Pośredniej i Ciągłej

 • Noworodki Obserwowane

 • Sala Wcześniaków

 • Sala do fototerapii

dla wcześniaków i noworodków wymagających stałego, intensywnego, nadzoru i leczenia, gdzie opiekę sprawuje wykwalifikowany personel medyczny.

Sale wyposażone są w niezbędny sprzęt:

 • inkubatory,

 • zestawy do wspomagania oddechu w systemie nCPAP,

 • pompy infuzyjne,

 • pulsoksymetry,

 • kardiomonitory.

 • lampy i maty do fototerapii,

 • możliwość wykonania rtg przyłózkowego.

Warunki te pozwalają na leczenie większości częstych schorzeń okresu noworodkowego oraz opiekę nad wcześniakami i noworodkami z niską, urodzeniową masą ciała. Matka w trakcie pobytu w Oddziale może być obecna przy dziecku przez cały proces leczenia, jest na bieżąco informowana o stanie noworodka.

Szpital zapewnia wszystkie niezbędne rzeczy dla noworodka. Jeżeli jednak mama ma życzenie, może przynieść własne ubranka, które zostaną wykorzystane na sali pobytu matki z dzieckiem (koszulka, kaftanik, becik itp.). Mile widziane będą również chusteczki pielęgnacyjne, pampersy oraz 2 szt. pieluszek tetrowych.

Oddział uczestniczy w Programie Badania Słuchu u Noworodków, prowadzi profilaktykę – badania przesiewowe (niedoczynność tarczycy, fenyloketonuria, mukowiscydoza), szczepienia i edukację zdrowotną dla matek – nauka karmienia i kąpieli.

Liczba łóżek w oddziale – 24.

Średni czas pobytu pacjenta w oddziale - 3,17 dnia.

Roczna liczba hospitalizowanych pacjentów 1,3 tys.

 

Galeria zdjęć

 

Treść redagowana 2017-06-20 13:18:40 przez Joanna Kasprzyk

Kontakt

Centrala

33 87 21 200

33 87 21 300

Fax

33 82 34 687

Sekretariat dyrekcji

33 87 21 280

33 82 33 165

Adres:

Zespół Zakładów Opieki
Zdrowotnej w Wadowicach
ul. Karmelicka 5
34-100 Wadowice

Linki

 


Copyright © 2013 - 2017 ZZOZ w Wadowicach

42 / 426469

Projekt: Elżbieta Machoczek-Harris